• ВИДЕО: Крадци снимени како ограбуваат автомобил во Скопје

  Во близината на Градскиот парк во Скопје, тројца крадци се фатени на дело додека ограбуваат луксузен автомобил. Кражбата била уловена на камера, а ја објави ТВ Сител. Според последните информации, полицијата веќе работи на утврдување на идентитетот н...

  Повеќе

 • ФОТО: Внимавајте, лажни илјадарки кружат низ Скопје

  Во последната недела во две познати кафулиња во Мавровка се појавиле лажни банкноти од 1000 денари, вели читател кој испратил и фотографии, до порталот....

  Повеќе

 • Цацко откри зошто К-15 веќе ги нема на малите екрани

  Во емисијата “Патот до успехот” на телевизијата 24 Вести гостуваше Бубо Каров, кој македонската јавност секогаш ќе го памети и сака по неговата улога на Цацко Конопишки од сатиричната емисија К-15, која за жал веќе никаде не се емитува....

  Повеќе

 • Докторите открија колкави се шансите Шумахер да преживее

  Германскиот невролог Уве Келер предупредува дека можно е будењето да не биде правилно и Шумахер да заврши во вегетативна состојба ако мозокот е премногу оштетен. Навивачите се собраа пред болницата во Гренобл. Франуската полиција се уште истражува шт...

  Повеќе

 • Михаел Шумахер во стабилна здравствена состојба

  Седумкратниот светски шампион во Формула Еден Михаел Шумахер е во стабилна состојба, соопшти неговиот менаџер. ...

  Повеќе

 • ФОТО: Сара е најмодерната скопјанка која ќе ве освои од прва

  Сара Самарџиска е девојчето кое сосема случајно заталка во модниот свет. Нејзиното совршено тело, специфичен лик и прекрасна насмевка е убавината која гарантира успешна модна иднина....

  Повеќе

 • Не сте задоволни од вашиот мобилен оператор? Ова се вашите права

  Операторите и давателите на јавни комуникациски услуги се должни да објавуваат детални и транспарентни информации за цените и тарифите што се применуваат и за општите услови за пристап и користење на јавни комуникациски услуги. ...

  Повеќе

 • Откако го спаси животот на вашиот син, тој замина да го доврши погребот на неговиот син!

  Еден доктор влегол во болница набрзина откако бил повикан на итна опреација. Тој се пријавил, се облекол и влегол во одделот за операции.Го чекал таткото на детето како поминува во ходникот чекајки доктор. Кога го здогледа, таткото извикал: “Зошто ти...

  Повеќе

 • Скопјанец лани заработил 242 милиони денари годишна плата

  УЈП соопшти дека највисок годишен приход за минатата година е 242 милиони денари. Скопјанец за минатата година пријавил 242 милиони денари годишен приход, што е највисок годишен бруто приход во Македонија, рече денеска директорот на Управата за јавн...

  Повеќе